Úvod Jaké existuje řešení?

Jaké existuje řešení?

Jaké existuje řešení zápachu z úst?

Řešení problému se zápachem z úst je především v eliminaci příčin. Pokud člověk dbá na ústní hygienu, je si jist, že má zdravý nebo ošetřený chrup, nemá žádné zánětlivé onemocnění a přesto zápach z úst přetrvává, měl by se víc věnovat skladbě svého jídelníčku, kontrole léků, které případně užívá, posilovat svůj imunitní systém.

Někdy pomohou (leč krátkodobě) pastilky či žvýkačky k osvěžení dechu (bez cukru). Žvýkačky pomáhají zvyšovat tvorbu slin, čistí zuby a omezují tvorbu plaku, musí se však často měnit a je vhodné je žvýkat hlavně po jídle.

Významnější měrou pomáhají potravinové doplňky, zubní pasty a ústní vody, které obsahují chlorofyl,  ten má schopnost rozkládat některé páchnoucí sloučeniny nebo aktivovat látky, které je neutralizují. I doplňky stravy, které zvyšují obranyschopnost či pomáhají nastolit správnou mikroflóru v trávicím traktu mohou být velmi účinné. Ústa jsou totiž součástí trávicího traktu a pokud se v něm někde objeví dysbalance, může se to projevit na zápachu z úst.

Dobré je užívat enzymatické prostředky (mladý ječmen, sladkovodní řasy a mnoho jiných), které pomáhají vstřebávání živin z potravy.

Mezi lidmi koluje spousta osvědčených receptů, např. pití a výplachy úst z černého čaje, žvýkání zázvoru, různé nálevy obsahující anýz a jiné aromatické koření.

V médiích se doporučuje čištění jazyka speciálními škrabkami, kartáčky apod. Má to jistě svůj význam, ale anaerobní bakterie přežívají většinou na kořeni jazyka, proto je nutné přidat ještě výplachy a kloktání speciálními ústními vodami, které neutralizují těkavé látky a tím i zápach z úst. Takových prostředků je na trhu celá řada.


TIP : Mononukleóza - články a diskuze o zdraví líbací nemoci.

Jak je vidět, není člověk proti zápachu z úst bezmocný. Jen je zapotřebí udělat vše, co je v jeho silách, aby se toho nepříjemného handicapu zbavil.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Zápach-z-úst.cz
Kontakty